O Nas

 

dr n. med. Dorota Saganowska

Od czasów studiów licencjackich (2007) jestem związana z Zakładem Rehabilitacji Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Uzyskałam tytuł doktora nauk medycznych i nauk o zdrowiu w dyscyplinie nauki medyczne, broniąc rozprawę doktorska nt „ Oceny korelacji testu Tinetti i badania posturograficznego w grupie o zróżnicowanej aktywności fizycznej u osób powyżej 65 roku życia.” Obecnie jako asystent – wykładowca, biorę aktywny udział w prowadzeniu badań naukowych. Jestem autorką i współautorką publikacji i prac zjazdowych. W swojej pracy łączę wiedzę akademicką z praktyką zawodową. Pozwala mi to na precyzyjne określenie przyczyn dolegliwości oraz odpowiednie dobranie terapii, zgodne ze światowymi wytycznymi w dziedzinie fizjoterapii. Specjalizuję się w rehabilitacji neurologicznej. Jestem dyplomowanym terapeutą PNF oraz NDT-Bobath dla dorosłych. Prowadzę także terapię wad postawy oraz treningi funkcjonalne, które stanowią podstawę każdej formy rehabilitacji. Prywatnie jestem mamą dwójki dzieci, a doświadczenie zebrane w tym magicznym czasie wykorzystuję w pracy z pacjentkami w ciąży i po porodzie. W 2017 roku, prowadziłam warsztaty dla studentów kierunków medycznych, z zakresu aktywności fizycznej i rehabilitacji kobiet w ciąży, a w 2019 warsztaty z zakresu oceny stabilności i mobilności w geriatrii, co było zgodne z tematyką mojej pracy doktorskiej.

 

 

mgr Michał Saganowski

Jestem absolwentem wydziału Wojskowo-Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, gdzie uzyskałem tytuł magistra fizjoterapii. Wybór zawodu był oczywisty – przez wiele lat uprawiałem siatkówkę halową i plażową. Chęć poznania anatomii oraz funkcjonalności ludzkiego ciała były głównym powodem rozwoju w kierunku fizjoterapii. Doświadczenie zawodowe zacząłem zbierać już w czasie studiów, łącząc pracę w prywatnej klinice z nauką w trybie dziennym. Po zakończeniu studiów magisterskich sprawowałem opiekę medyczną nad profesjonalną drużyną siatkówki kobiet – KS Budowlani Łódź. Jestem współwłaścicielem firmy REHA.PROFIT, doświadczenie zdobyłem pracując w jednej z najbardziej rozpoznawalnych klinik rehabilitacyjnych w Warszawie. Ponadto, współpracuję z zawodnikami Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, w tym z najlepszym polskim wieloboistą, olimpijczykiem z Rio de Janeiro, Pawłem Wiesiołkiem. Nieustannie poszerzam swoją wiedzę uczestnicząc w licznych konferencjach i szkoleniach podyplomowych. Zajmuję się pacjentami z problemami ortopedycznymi oraz sportowcami, zawodowymi i amatorami. Indywidualna praca z pacjentami pozwala mi skupić się na problemie, z jakimi do mnie trafiają. Podczas pracy skupiam się na właściwej, holistycznej ocenie pacjenta, co pozwala mi odpowiednio dobrać formę terapii, w taki sposób by była skuteczna.

 

 

mgr Aleksandra Rakowska

Magister fizjoterapii, absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, instruktorka pilates.
Fizjoterapeutka Polskiej Reprezentacji Akademickiej podczas Akademickich Mistrzostw Świata w Siatkówce Plażowej i Triathlonie , Akademickich Mistrzostw Świata w biegach przełajowych Aveiro w 2022, a także podczas European Universities Games EUG2022.
Umiejętności i doświadczenie w pracy z profesjonalnymi sportowcami zdobywała podczas największych imprez sportowych, w tym BNP PARIBAS POLISH CUP w 2021roku.
Ola specjalizuje się w terapii manualnej i igłoterapii, ocenie funkcjonalnej i treningu medycznym oraz pilates. Ponadto wykonuje Kinesiotaping, Masaż Kobido, masaż tkanek głębokich, rozluźnianie mięśniowo – powięziowe. W ostatnim czasie, we współpracy z fizjoterapeutami i stomatologami, rozwija swoją wiedzę i umiejętności w zakresie fizjoterapii stomatologicznej i dysfunkcji twarzowo-czaszkowych. 

 

 

 

Emilia Feliksiak

Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, kierunek-położnictwo.
Specjalistka w zakresie pielęgniarstwa ginekologiczno-położniczego.
Stale pogłębiająca swoja wiedzę medyczną uczestnicząc w kursach specjalistycznych i szkoleniach
zawodowych.
Położna z 30-letnim stażem pracy w sali porodowej oraz 7-letni w Szkole Rodzenia.
Na co dzień pracuje na Sali Porodowej w szpitalu Orłowskiego przy ulicy Czerniakowskiej oraz w
Szpitalu Południowym.
Ponad to opiekuje się pacjentkami w połogu oraz noworodkami realizując wizyty patronażowe.
Lubi swoją pracę. Szanuje potrzeby pacjentek, do każdej z nich podchodzi indywidualnie, aby każda
z nich czuła się bezpiecznie i komfortowo.

 

Kwalifikacje

Kontakt

REHA.PROFIT

tel.: + 48 728 928 690

mail: biuro.rehaprofit@gmail.com

adres: ul. Jastrzębowskiego 24 lok. U04, 02-786 Warszawa