Fitplan4mom

Ból kręgosłupa i miednicy w ciąży i po? Terapia nie jest tak prosta, jak myślisz

Ból krzyża związany z ciążą (Pregnancy-related low back pain – PLBP) i (pelvic pain – PP)  ból miednicy (PP) są bardzo częstymi bólami mięśniowo-szkieletowymi podczas ciąży. Może to mieć wpływ na codzienne funkcjonowanie i czynności dnia codziennego, takie jak chodzenie, praca, sen, nastrój itp., W konsekwencji ból ten obniża jakość życia LBP – lower back pain, jest definiowany jako ból występujący między tylnym grzebieniem biodrowym a fałdem pośladkowym, szczególnie w pobliżu stawów krzyżowo-biodrowych. Poprzednie badania wykazały, że 25% położnic i…

0
Read More

Biodra to nie tylko instagramowy potencjał, to zdrowotny potencjał

Ogarnij się w domu!!! W okresie kwarantanny masz teraz do tego najlepszą okazję. Rozłóż na podłodze matę lub koc, pozwól się dzieciakom bawić wokół – one też szybko załapią, o co chodzi. Siądź w siadzie rozkrocznym, sięgnij ręką po najdalszą zabawkę. Przetestuj się, czy jesteś w ogóle w stanie to zrobić;) Sprawdź się  w skłonie do kolana , czy stopy. Nie macie pewności, czy to co robicie, wykonujecie właściwie? Sięgnijcie do sieci, szukajcie #hipmobility, #streching # legsstreching, #hamstingstreching. Zamieńcie czas…

0
Read More

Co nowego w moim podejściu do ćwiczeń z dzieckiem? Fit mam+1, jak ćwiczyć z dzieckiem 6-12 miesięcy?

Fit mam+1, jak ćwiczyć z dzieckiem 6-12 miesięcy?  Matczyne ciało w niebezpieczeństwie! Zaczynają się schody!   Dosłownie i w przenośni.  Na tym etapie dziecko jest już naprawdę ruchliwe i wymaga dużo większej atencji z naszej strony niż wcześniej. Faktycznie nie trudno jest odnaleźć różnice rozwojowe między dzieckiem półrocznym a rocznym. Nie zmieniają się jednak wytyczne treningowe, ponieważ nasze ciało zaczyna być w pewnego rodzaju niebezpieczeństwie! W momencie kiedy waga dziecka wzrasta, a jego możliwości ruchowe nie są jeszcze na najwyższym…

0
Read More

Jak wspomóc brzuch w ciąży i zregenerować go po porodzie za pomocą kinesiology tapingu?

Problem rozstępu mięśnia prostego brzucha dotyczy zarówno kobiet w ciąży, jak i tych, które już rozpoczęły swoją życiową przygodę w roli mamy. Jest to temat szczególnie trudny, ponieważ w czasie ciąży nie można prowadzić pod tym kątem żadnej rehabilitacji ruchowej, prócz ćwiczeń rozluźniających, czy tych z cyklu autorelaksacji albo strechingu. Warto rozpatrzeć jednak metodę kinesiology tapigu, która kojarzona jest głównie z wyczynowymi sportowcami. Nic bardziej mylnego. Metoda klejenia plastrami elastycznymi dostępna jest dla zwykłych śmiertelników, a tym bardziej wskazana dla…

0
Read More

Jaka forma treningu do mnie pasuje? wskazówki, jak zacząć ćwiczyć po porodzie

Jak ogarnąć wszystkie obowiązki i zacząć regularnie ćwiczyć, by miało to ręce i nogi? W życiu młodej matki kwestie zarządzania czasem to temat, przynajmniej z mojego punktu widzenia, dość delikatny. Nie wszystkie jesteśmy supermatkami, które w przysłowiowym „międzyczasie” potrafią zrobić obiad i uratować dziecko z płonącego budynku. Czas to pojęcie względne, ponieważ o jego wykorzystaniu każdy może opowiadać w inny sposób. Te z nas, które cenią sobie długie wieczory przy ciepłej herbatce z książką w ręku, będą trenować w stylu…

0
Read More

gdy tyłek odchodzi od kręgosłupa – rwa kulszowa w ciąży i nie tylko

Rwa kulszowa to dość częste zjawisko nie tylko młodych aktywnych, ciężarnych, ale też młodych matek dźwigających często swój słodki ciężar. Rwa kojarzy się z bólem promieniującym od lędźwiowo-krzyżowego odcinka kręgosłupa przez pośladek, tylną powierzchnię uda i podudzie aż do stopy. Zaburzenia czucia występują zazwyczaj w okolicy unerwionej przez nerw. Objawy wynikają z ucisku lub podrażnienia nerwu kulszowego lub korzeni nerwowych, z których połączenia powstaje nerw. W ciąży ryzyko wystąpienia rwy kulszowej zwiększa się wraz z zaawansowaniem ciąży, ponieważ zachodzą zmiany…

0
Read More

podróże małe i duże. Trenować można w każdych warunkach, po taniości i z radością

W ostatnim czasie miałam możliwość odbyć kilka podróży, tych małych i tych dużych. Wyjazd z dzieckiem to nie lada wyzwanie, bo zawartość walizki staje się zdecydowanie ograniczona, a pakowanie, to podejmowanie wielu skomplikowanych decyzji, często kończących się kompromisem. Jak spakować walizkę na wyjazd, żeby zabrać ze sobą treningowe graty, które nie mogą zabrać zbyt dużo miejsca? Wszystko zależy od naszej destynacji i sposobu, w jaki planujemy dostać się na miejsce. 1.Warto przed wyjazdem dokładnie zapoznać się z ofertą hotelu, w…

0
Read More

głowa jest od myślenia, a szyja od kręcenia. Gdy szyja nie daje nam spokoju

Istnieje wiele przyczyn powodujących dolegliwości odcinka szyjnego kręgosłupa. Często są to zmiany przeciążeniowe związane z nadmierną eksploatacją tego odcinka, ze względu na jego złożoną ruchomość. Należy pamiętać,że odcinek szyjny to najbardziej ruchomy odcinek naszego kręgosłupa, co wpływa na ruchomość również innych segmentów  całego układu. Dlatego nie można rozpatrywać problemów tej okolicy jedynie lokalnie. Choć często wystarczy terapia bezpośrednia. Ból może być spowodowany kilkoma rzeczami: sztywnością mięśni, niewyspaniem, ciągłym, niewłaściwym ustawieniem głowy względem tułowia. Ta ostatnia okoliczność zdarza się najczęściej podczas…

0
Read More

Rewitalizacja bloga, czas start!

REWITALIZACJA BLOGA, CZAS START! Ma to niewiele wspólnego z zabiegami związanymi z liftingiem, czy medycyną estetyczną. W to nie wierzę, wolę być prawdziwa. Do ideału daleko, szczególnie, kiedy na 100% poświęcasz się wszystkiemu , tylko nie sobie. Dziecko, praca, dom, coś wokół własnej- już bardzo małej, przestrzeni osobistej, to jedyne pole manewru na chwilę obecną. Dałam sobie czas na odpoczynek. Na ułożenie w głowie, i nie tylko, kilku bardzo ważnych dla mnie rzeczy. Ogarnęłam wreszcie moje wspaniałe studia doktoranckie, otworzyłam…

0
Read More

na FB zszokowała mnie ilość osób zainteresowanych zdjęciami mojej golizny. Tak wyglądałam pół roku po porodzie. Chwalą się tym przecież wszystkie gwiazdki, a ja razem z nimi, bo wiem,że jest to możliwe do zrobienia. Pytanie jakim kosztem, czy faktycznie mi to w takim tempie jest potrzebne. Niewątpliwie dalej zaskakujące jest to ,że opakowanie ma tak duże znaczenie, a bycie wzrokowcem tylko to napędza. Gdzieś w bałaganie informacji, neo-wellnessowej paplaniny my MATKI chyba nie możemy odnaleźć miejsca dla siebie. Taką miałam refleksję.…

0
Read More
Kontakt

REHA.PROFIT

tel.: + 48 728 928 690

mail: biuro.rehaprofit@gmail.com

adres: ul. Jastrzębowskiego 24 lok. U04, 02-786 Warszawa