O Nas

Dorota Saganowska

Od czasów studiów licencjackich (2007) jestem związana z Zakładem Rehabilitacji Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Uzyskałam tam tytuł magistra fizjoterapii, a obecnie, jako wykładowca, biorę aktywny udział w prowadzeniu badań naukowych. Jestem autorką i współautorką publikacji i prac zjazdowych. W 2018 roku otworzyłam przewód doktorski.
W swojej pracy łączę wiedzę akademicką z praktyką zawodową. Pozwala mi to na precyzyjne określenie przyczyn dolegliwości oraz odpowiednie dobranie terapii, zgodne ze światowymi wytycznymi w dziedzinie rehabilitacji. Specjalizuję się w rehabilitacji neurologicznej, a także wadach postawy. Zajmuje się także prowadzeniem treningów funkcjonalnych, które stanowią podstawę każdej formy rehabilitacji.
Prywatnie jestem mamą dwójki dzieci, a doświadczenie zebrane w tym magicznym czasie wykorzystuję w pracy z pacjentkami w ciąży i po porodzie. W 2017 roku, prowadziłam warsztaty dla studentów kierunków medycznych, z zakresu aktywności fizycznej i rehabilitacji kobiet w ciąży.

 

 

 

Michał Saganowski

Jestem absolwentem wydziału Wojskowo-Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, gdzie uzyskałem tytuł magistra fizjoterapii. Wybór zawodu był oczywisty – przez wiele lat uprawiałem siatkówkę halową i plażową. Chęć poznania anatomii oraz funkcjonalności ludzkiego ciała były głównym powodem rozwoju w kierunku fizjoterapii. Doświadczenie zawodowe zacząłem zbierać już w czasie studiów, łącząc pracę w prywatnej klinice z nauką w trybie dziennym. Po zakończeniu studiów magisterskich sprawowałem opiekę medyczną nad profesjonalną drużyną siatkówki kobiet – KS Budowlani Łódź. Jestem współwłaścicielem firmy REHA.PROFIT, doświadczenie zdobyłem pracując w jednej z najbardziej rozpoznawalnych klinik rehabilitacyjnych w Warszawie.
Ponadto, współpracuję z zawodnikami Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, w tym z najlepszym polskim wieloboistą, olimpijczykiem z Rio de Janeiro, Pawłem Wiesiołkiem. Nieustannie poszerzam swoją wiedzę uczestnicząc w licznych konferencjach i szkoleniach podyplomowych. Zajmuję się pacjentami z problemami ortopedycznymi oraz sportowcami, zawodowymi i amatorami. Indywidualna praca z pacjentami pozwala mi skupić się na problemie, z jakimi do mnie trafiają. Podczas pracy skupiam się na właściwej, holistycznej ocenie pacjenta, co pozwala mi odpowiednio dobrać formę terapii, w taki sposób by była skuteczna.

 

 

Kwalifikacje

Kontakt

REHA.PROFIT

tel.: + 48 728 928 690

mail: biuro.rehaprofit@gmail.com

adres: ul. Jastrzębowskiego 24, 02-786 Warszawa