O Nas

dr n. med. Dorota Saganowska

Od czasów studiów licencjackich (2007) jestem związana z Zakładem Rehabilitacji Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Uzyskałam tytuł doktora nauk medycznych i nauk o zdrowiu w dyscyplinie nauki medyczne, broniąc rozprawę doktorska nt „ Oceny korelacji testu Tinetti i badania posturograficznego w grupie o zróżnicowanej aktywności fizycznej u osób powyżej 65 roku życia.” Obecnie jako asystent – wykładowca, biorę aktywny udział w prowadzeniu badań naukowych. Jestem autorką i współautorką publikacji i prac zjazdowych. W swojej pracy łączę wiedzę akademicką z praktyką zawodową. Pozwala mi to na precyzyjne określenie przyczyn dolegliwości oraz odpowiednie dobranie terapii, zgodne ze światowymi wytycznymi w dziedzinie fizjoterapii. Specjalizuję się w rehabilitacji neurologicznej. Jestem dyplomowanym terapeutą PNF oraz NDT-Bobath dla dorosłych. Prowadzę także terapię wad postawy oraz treningi funkcjonalne, które stanowią podstawę każdej formy rehabilitacji. Prywatnie jestem mamą dwójki dzieci, a doświadczenie zebrane w tym magicznym czasie wykorzystuję w pracy z pacjentkami w ciąży i po porodzie. W 2017 roku, prowadziłam warsztaty dla studentów kierunków medycznych, z zakresu aktywności fizycznej i rehabilitacji kobiet w ciąży, a w 2019 warsztaty z zakresu oceny stabilności i mobilności w geriatrii, co było zgodne z tematyką mojej pracy doktorskiej.

 

mgr Michał Saganowski

Jestem absolwentem wydziału Wojskowo-Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, gdzie uzyskałem tytuł magistra fizjoterapii. Wybór zawodu był oczywisty – przez wiele lat uprawiałem siatkówkę halową i plażową. Chęć poznania anatomii oraz funkcjonalności ludzkiego ciała były głównym powodem rozwoju w kierunku fizjoterapii. Doświadczenie zawodowe zacząłem zbierać już w czasie studiów, łącząc pracę w prywatnej klinice z nauką w trybie dziennym. Po zakończeniu studiów magisterskich sprawowałem opiekę medyczną nad profesjonalną drużyną siatkówki kobiet – KS Budowlani Łódź. Jestem współwłaścicielem firmy REHA.PROFIT, doświadczenie zdobyłem pracując w jednej z najbardziej rozpoznawalnych klinik rehabilitacyjnych w Warszawie.
Ponadto, współpracuję z zawodnikami Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, w tym z najlepszym polskim wieloboistą, olimpijczykiem z Rio de Janeiro, Pawłem Wiesiołkiem. Nieustannie poszerzam swoją wiedzę uczestnicząc w licznych konferencjach i szkoleniach podyplomowych. Zajmuję się pacjentami z problemami ortopedycznymi oraz sportowcami, zawodowymi i amatorami. Indywidualna praca z pacjentami pozwala mi skupić się na problemie, z jakimi do mnie trafiają. Podczas pracy skupiam się na właściwej, holistycznej ocenie pacjenta, co pozwala mi odpowiednio dobrać formę terapii, w taki sposób by była skuteczna.

 

mgr Bartosz Mitkowski

Jestem absolwentem studiów magisterskich Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, Wydziału Wojskowo-Lekarskiego z Oddziałem Fizjoterapii. Uzyskałem także dyplom instruktora rekreacji ruchowej – specjalność Pilates w Polskiej Akademii Sportu. Od 2017 roku zgłębiam tajniki osteopatii podczas 4-letnich studiów w Osteopathie Schule Deutschland (filia Niemieckiej Szkoły Osteopatii, OSD – Polska). Na co dzień zajmuję się rehabilitacją pacjentów ze schorzeniami ortopedycznymi oraz uroginekologicznymi. W pracy, obok konwencjonalnych zabiegów z zakresu fizjoterapii, wykorzystuję badania diagnostyczne USG oraz EMG. Za szczególny cel obrałem sobie poszukiwanie nowych, skuteczniejszych metod leczenia schorzeń kompleksu lędźwiowo- miednicznego. Doświadczenie zawodowe zdobywałem podczas pracy w publicznych i niepublicznych zakładach opieki zdrowotnej, medycznym domu opieki oraz Wojskowej Specjalistycznej Przychodni Lekarskiej w Legionowie.

 

 

Kwalifikacje

Kontakt

REHA.PROFIT

tel.: + 48 728 928 690

mail: biuro.rehaprofit@gmail.com

adres: ul. Jastrzębowskiego 24 lok. U04, 02-786 Warszawa